Zakopane, piękno Tatr i cały świat

Termy Gorący Potok w Szaflarach

Gorący Potok

 

Gorący Potok

To jedyne miejsce na Podhalu, gdzie woda pobierana jest z naturalnego ujęcia termalnego i bezpośrednio wpływa do basenów. Gorący Potok jest idealnym miejscem na relaks i spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku, a zwłaszcza zimą. Dzięki temu jest najlepszym sposobem na hartowanie ciała, wzmacnia nam odporność i poprawia wydolność. Oczywiście możemy łykać witaminy i zdrowo się odżywiać, ale przez korzystanie z dobrodziejstw niskiej temperatury, nasza skóra jest znacznie elastyczniejsza. Ważne jest również to, by hartować organizm regularnie, inaczej nie uzyska się pożądanego efektu. Przyzwyczajanie organizmu do niedogodnych warunków atmosferycznych, należy robić stopniowo, aby sobie nie zaszkodzić. Widać to doskonale na przykładzie morsów,  którym nie dolegają problemy reumatyczne, rzadziej też chorują. Osoby, które lubią pływać zimą w wodzie, wyglądają też znacznie młodziej, ponieważ zimno opóźnia oznaki starzenia się skóry.

Dojazd

Termy Gorący Potok znajdują się, około 14 km od centrum Zakopanego. Jadąc zakopianką za mostem w Białym Dunajcu, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na starą drogę. Po kilku minutach dojeżdżamy do kompleksu. To charakterystyczny drewniany budynek, w którym znajduję się główne wejście i kasy biletowe.

Cennik za wszystkie atrakcje (otwórz)

Opis kompleksu

Termy Gorący Potok powstały w 2015 roku, tuż obok istniejących Term Szaflary. Kompleks składa się basenów i niecek położonych na zewnątrz budynku. Będąc na terenie kompleksu, warto na chwilę zatrzymać się przy tabliczkach, zawieszonych na tak zwanej „Ściance Gości”. Znajdują się na nich cytaty, pod którymi odwiedzający Goście mogą złożyć swój podpis. Wchodzimy do budynku, w którym znajduje się szatnia. Szafki znajdują się również na zewnątrz budynku, jednak najczęściej wykorzystywane są w okresie letnim.

Czym zachęcają nas Termy „Gorący Potok” ?

Mają stosunkowo w porównaniu do innych tego typu obiektów, szeroką gamę atrakcji. Zacznijmy jednak od basenów.

Kąpiel w gorących źródłach to istny raj dla duszy i ciała. Woda termalna utrzymywana jest w temperaturze 34-40 stopni C, przez co wpływa pozytywnie na nasz organizm, nie tylko pod względem psychicznym, ale i fizycznym. Cechuje się z pewnością właściwościami leczniczymi, mają one również działanie przeciwzapalne, przez co zmniejszają bóle i obrzęki stawów. Termy Gorący Potok, posiadają w swojej ofercie 22 niecki basenowe, z czego 10 w strefie basenowej. Jest też basen do pływania z dwoma mostkami. 

Kompleks posiada również baseny sezonowe dla dzieci czynne od maja do października. „Dziecięce Źródełko” z wielką piłką o średnicy 12 m i wysokości 2,20 m. i  „Wodne przedszkole” dla dzieci o wzroście do 150 cm. z temp. do 36℃. W basenach tych znajdują się kolorowe zjeżdżalnie czerwona „Kamikadze” oraz żółta „Anakonda”.

Baseny dla dzieci

 

Wśród basenów, możemy wyróżnić dwa, które są lekko osłonięte. Jeden z nich ma zadaszenie, natomiast drugi basen z kaskadą gorącej wody ulokowany w stodole z bocznymi ściankami. Czyli w jednym nie wieje, a w drugim nie kapie na głowę.

Na terenie kompleksu, znajduje się strefa „Grzeszno Przyjemność”, gdzie znajdują się sauny suche, parowe, a w strefie odpoczynku tężnie z wodą solankową. Można też skorzystać z kąpieli borowinowych w specjalnie przygotowanych kadziach, oraz z jacuzzi. Na miejscu można wypożyczyć ręcznik lub pareo. Polecamy również bogatą ofertę masaży z całego świata, oraz zabiegi kosmetyczne na ciało.

Spa

Dodatkowe atrakcje

Wizyta w „Gorącym Potoku”, może być doskonałą rozrywką dla całej rodziny, gdyż każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. To co wyróżnia Gorący Potok od innych obiektów, to mnóstwo innych atrakcji jakie oferuje kompleks. Jest tutaj strefa restauracyjna, tereny rekreacyjne z parkiem linowym i huśtawką Big Swing, oraz zjeżdżalnie.

Park linowy

Gorący Potok to również zielone i piaszczyste plaże, otoczone lasem świerkowym. Zimą w 2017 roku odbył się tutaj Morderczy trening Runmageddon. Kompleks odwiedziło już kilku artystów, na drugie urodziny „Gorącego Potoku” wystąpił Bayer Full.

Plaża

Serdecznie zapraszamy. 😉