Zakopane, piękno Tatr i cały świat

Gorący Potok w Szaflarach

Gorący Potok

Termy Gorący Potok w Szaflarach to jedyne takie miejsce na Podhalu, gdzie bez względu na porę roku, możemy się w pełni zrelaksować i przyjemnie spędzić czas. Woda pobierana jest z naturalnego ujęcia termalnego i bezpośrednio wpływa do basenów. W okresie zimowym, gdy na zewnątrz mamy ujemną temperaturę, miło doświadczyć kąpieli w ciepłej wodzie. To najlepszy sposób na hartowanie swojego ciała.

Dojazd

Termy znajdują się około 14 km od centrum Zakopanego. Jadąc zakopianką za mostem w Białym Dunajcu, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na starą drogę. Po kilku minutach dojeżdżamy do kompleksu. To charakterystyczny budynek z drewnianym dachem, w którym znajduje się główne wejście i kasy biletowe.

Cennik za wszystkie atrakcje (otwórz)

Gorący Potok

Opis kompleksu

Na terenie kompleksu, tuż przy wejściu znajduje się „Ścianka Gości”, na której znajdują się cytaty umieszczone na tabliczkach. Każdy gość może się pod nimi podpisać, jeśli z którymś z cytatów się zgadza. Przebieralnia dla gości jest dość spora, nie ma w niej jednak rozgraniczenia na szatnię męską i damską.

Kompleks składa się z kilku basenów i niecek położonych na zewnątrz budynku. Temperatura w basenach waha się od 34 do 40 stopni C, więc każdy wybierze coś dla siebie. Woda ma właściwości lecznicze i przeciwzapalne, dlatego jest zalecana dla osób cierpiących na bóle mięśniowe i stawowe. Wśród basenów, możemy wyróżnić dwa, które są lekko osłonięte. Jeden z nich ma zadaszenie to Górsko Riviera z najcieplejsza wodą, natomiast drugi basen Siarcane Koloseum z kaskadą gorącej wody ulokowany jest w stodole z bocznymi ściankami. Czyli innymi słowy, w jednym nie wieje, a w drugim nie kapie na głowę. Jest też na przykład Podkowa w której można zregenerować całe ciało, albo Wartki Potok, najdłuższy basen do pływania trochę z chłodniejszą wodą.

Kompleks posiada również baseny sezonowe dla dzieci, które są czynne od maja do października. Znajdują się tutaj zjeżdżalnie, „Wodne przedszkole”, „Dziecięce Źródełko” z ogromną piłką po której dzieci mogą skakać .

Baseny dla dzieci

   

Na terenie kompleksu znajduje się również strefa saun i tężnia solankowa. Gorący Potok zaprasza również na kąpiele borowinowe w specjalnych kadziach, oraz do jacuzzi. Można skorzystać z bardzo szerokiej oferty masaży, oraz zabiegów kosmetycznych na całe ciało.

Spa

Dodatkowe atrakcje

Na terenie kompleksu znajduje się strefa restauracyjna a nawet Park linowy. Przez cały rok, odbywa się tutaj mnóstwo imprez od koncertów, po morderczy trening Runmageddon. Można zagrać w siatkówke na piasku oraz poczuć się jak na plaży leżąc na leżaku.

Park linowy

Plaża