Zakopane, piękno Tatr i cały świat

Od pasji po uzależnienie

Strona Piękno Tatr i cały świat

Od pasji po uzależnienie, tak właśnie powstała strona Piękno Tatr i cały świat. Nie przypuszczałam, że mogę być od czegoś uzależniona. Nie mam stałych nawyków, nie palę, kawę pijam tylko dla przyjemności lub towarzystwa. Po pewnym czasie okazało się, że jestem uzależnienia od gór, a przede wszystkim od podróżowania. No może jeszcze lubię spać i kocham koty i psy.

Na stronie opisano najciekawsze i najpiękniejsze szlaki turystyczne w Tatrach oraz szlaki architektury drewnianej. Zebrano informacje, które mają na celu pomóc turystom w wyborze odpowiedniego szlaku. Wielu turystów w Tatrach jest po raz pierwszy, dlatego dla ułatwienia poruszania się po Tatrach powstała ta strona. Wystarczy obrać kierunek< Tatry Wysokie bądź Zachodnie, a tam znajdziecie podstawowe szlaki. Wszystkie zamieszczone zdjęcia są oczywiście nasze.

Kilka słów o mnie

Urodziłam się w Zakopanem, od 30 roku życia stałam się miłośniczką gór, Tatry Polskie przeszłam wzdłuż i wszerz, Słowackie też nie są mi obce. Pasjonatka dalekich wypraw, doskonale sprawdzam się jako plecaczek w jeździe na motocyklu. W swych podróżach i wspinaczce z partnerem dotarłam na najwyższy szczyt Czarnogóry, Bobotov Kuk 2523 m n.p.m.

W Gruzji przeszłam cały lodowiec Gergeti, aby dojść na wys.około 3650 m n.p.m. do stacji meteo pod Kazbekiem. Pokonaliśmy jedną z najniebezpieczniejszych dróg do Omalo. Przejechaliśmy tysiące kilometrów na motocyklu po bezdrożach centralnej Azji. W Tadżykistanie pokonaliśmy najwyższą przełęcz górską znajdującą się na wysokości 4655 m n.p.m. oraz Dolinę Bartang jedną z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych dróg na świecie. Mróz, trudne warunki, czy dzikość terenu nie są mi obce. Praktycznie nie rozstaję się z aparatem. Skrupulatnie segreguję zdjęcia, nakręcam filmy z wypraw, i dzielę się nimi na portalach społecznościowych.

Biegam, jeżdżę na rowerze, gram w kręgle, ale przede wszystkim każdą wolną chwilę spędzam w górach. Moim marzeniem jest pojechać w Himalaje i do Patagonii. Ponieważ, pomalutku realizuję swoje marzenia, wierzę w to, że uda mi się je zrealizować.

Od Pasji po uzależnienie

I tak kochani wszystko się zaczęło od pasji, aż po uzależnienie.