Podsumowanie 2013: ciekawostki z dolnej półki
Półfinał challengera w Winnetce (USA). Gra Rosjanin Alex Bogomołow z Amerykaninem Bradley’em Klahnem. Klahn ma breakpointa, toczy się wymiana. Z trybun ktoś się odzywa, Bogomołow mylnie interpretuje to jako decyzję arbitra i przestaje grać. Potem orientuje się, co się stało, i kreczuje. Na koniec rzuca sędziemu mało parlamentarne sformułowanie.
Droga zawodniczek Lee Or i Keren Shlomo po deblowy tytuł w turnieju ITF 10.000$ w Izraelu:
double_wo
Węgierski tenisista Adam Kellner zakończył karierę. 27-letni Kellner dwa lata temu zajmował miejsce w okolicy 200. ATP. Tytuł najlepiej odżywionego gracza męskiego cyklu trafia w ręce Meksykanina Daniela Garzy.
adam kellner
Adam Kellner
Foto: Maria Janković / Tenis Love
Daniel Garza (polecamy szczególnie uścisk rąk):
Portugalska tenisistka Michelle Larcher de Brito od kilku sezonów plasuje się w okolicy setnego miejsca. W tym roku było o niej głośno dwukrotnie. Raz, gdy pokonała na Wimbledonie samą Marię Szarapową, a drugi raz, gdy zaspała na własny mecz w turnieju ITF w Stanach Zjednoczonych.
Pierwsza wersja zdarzenia utrzymywała, że Larcher De Brito zdrzemnęła się w szatni, ale później zdementowano tę pogłoskę. Tenisistka spała w pokoju hotelowym. Obudził ją telefon pani supervisor, dwadzieścia minut po planowanym rozpoczęciu meczu.
Michelle dotychczas była znana tylko z głośnych jęków na korcie. Teraz, gdy ma więcej powodów do sławy, z najbardziej irytującego jęku jest znana Serbka Jovana Jaksić:
Kilka obrazków z turniejów.
Korty w marokańskim Tangerze. Tweetuje Ruben Ramirez-Hidalgo:
tanger
Jedzonko na challengerze w Korei. Tweetuje Blaz Kavcic:
yeongwol
Coco Vandeweghe jest nową podopieczną Macieja Synówki. Amerykanka spotkała się z dość niecodziennym uściskiem dłoni ze strony Julii Putincewej, reprezentującej Kazachstan. „Masz tylko serwis, ja wygrywam wszystkie wymiany” – powiedziała jej Putincewa przy akompaniamencie braw ze strony własnego ojca.
coco-vandeweghe
Polska wersja „ciekawostek z dolnej półki” jest jedną z kilku wspólnie opracowanych – przeze mnie oraz blogerów Double Faute (Francja), Foot Soldiers of Tennis (UK) i Stefano (Włochy). Nawiązuje do irlandzkiego bloga ShankTennis, gdzie nasz śp. przyjaciel Steve Kelly co rok podsumowywał sezon właśnie w tak nietypowy sposób.