Zakopane, piękno Tatr i cały świat

Snowlandia, Zimowy Park Rozrywki

Snowlandia

To wyjątkowo śnieżna kraina, która w otoczeniu Parku Tatrzańskiego i Dużej Skoczni Narciarskiej, na stałe wbudowała się w zimowy tatrzański klimat. Jej istnienie zależy jednak od prawdziwej zimowej aury, bo dzięki sztucznej produkcji śniegu, możemy podziwiać piękne śnieżne budowle. Pomysłodawcą są ludzie od lat związani ze śniegiem, Artur Haber z narciarstwem i Jarosław Sitarz prowadzący od kilkunastu lat wyciąg narciarski. Współpracuje z nimi Peter Hornik ze Słowacji, który kilka lat temu, rzucił pomysł wybudowania zamku. Pierwotnie miało to być śnieżne miasteczko, na wzór wioski św. Mikołaja w Finlandii, jednak z roku na rok coraz więcej, zaczęło przybywać śnieżnych obiektów. Doszedł śnieżny Labirynt, tor saneczkowy, a w tym roku Pałac Królowej Śniegu. Wszystkie atrakcje w całości zbudowane są ze śniegu. Jedynie w zamku są drewniane umocnienia.

Jak dojść? 

Przy oczku wodnym na Krupówkach, odbijamy lekko w prawo na ulicę Piłsudskiego, którą dojdziemy wprost pod skocznię narciarską i Snowlandię. Idziemy spacerową aleją, na której znajdują się w większości wille, pensjonaty, domy prywatne i kilka góralskich restauracji, oraz TOPR. Po lewej stronie znajduje się postój dorożek, którymi mogą Państwo dojechać pod skocznię. 🐴🌄Po 15-20 minutach spaceru, wyłania się przed nami Wielka Krokiew. Następnie tuż obok karczmy skręcamy w prawo, i wąskim przesmykiem dojdziemy wprost do zimowej krainy. Możemy również podjechać samochodem, kierując się na skocznię narciarską.

Atrakcje w Snowlandii

  • Śnieżny Zamek
  • Śnieżny Labirynt
  • Pałac Królowej Śniegu
  • Mini ZOO
  • Tor Saneczkowy
  • Wyciąg pod Krokwią

Śnieżny Zamek

Śnieżny Zamek, z komnatami, tajemniczymi przejściami, tunelami i jaskiniami, to jedna z atrakcji Snowlandii. Był pierwszą budowlą, która powstała w zimowej krainie. Schodami można dostać się na dziedziniec, a wyżej na wieżę widokową. Prace rozpoczęły się już w listopadzie. Z wieży, rozciąga się piękny widok na Wielką Krokiew, Giewont oraz na całą Śnieżną Krainę. W tym roku zamek jest wyjątkowy, bogaty w różnego rodzaju rzeźby i płaskorzeźby. Śnieżne komnaty, sala tronowa z wyrzeźbionymi tronami, piękne ornamenty, to dzieło artystów z Podhala i Słowacji, którzy wkładają całe swoje serce, aby wszystkie detale były idealne.

Zamek z roku 2015/2016

Zamek z 2016/2017

Zamek z 2017/2018

 

 

Labirynt

Labirynt, to największa atrakcja zimowej krainy. Po raz pierwszy powstał w sezonie zimowym 2015/2016 roku. Obecnie w tym roku, został oficjalnie zgłoszony o Rekord Guinnessa, jako największa tego typu budowla w Polsce i na Świecie. Powierzchnia labiryntu wynosi ponad 2500 tys.m², czyli powierzchnią przebija największy labirynt zbudowany w Kanadzie. Długość korytarzy to prawie kilometr, jego przejście zajmuje około godziny, to optymalny czas do znalezienia wyjścia, chociaż zdarza się, że w labiryncie można się zgubić, niejednokrotnie doświadczyli tego odwiedzający, prosząc o wypuszczenie wejściem, nie odnajdując drogi wyjścia. 

Pałac Królowej Śniegu

To tajemnicze miejsce ze śniegu i lodu. Specjalnie z Wrocławia zostały sprowadzone bryły lodowe. Bajkowe śnieżne komnaty oczarują wszystkich odwiedzających. Pośród kilku komnat w jednej znajdą Państwo Królową Śniegu siedzącą na tronie w obstawie dwóch rycerzy. Sypialnie z  pięknymi rzeźbieniami na ścianach, kareta z końmi, i inne pomieszczenia. W przyszłości plan jest taki, aby stworzyć hotel w igloo z możliwością noclegu.

  

  

  

Mini ZOO

Oprócz śnieżnej krainy, mamy też coś dla miłośników fauny i flory. W Mini ZOO, możemy spotkać liczne gatunki ptaków drapieżnych, jak Orzeł Przedni, Jastrząb Gołębiarz, Myszołów Królewski, Rdzawosterny, czy Sokół Wędrowny. Znajdują się również piękne sowy jak Płomykówka Zwyczajna, Sowa Śnieżna, czy Puchacz Zwyczajny. Na wybiegu spacerują sobie jelenie, kozy, daniele, owieczki i muflony.

 

 

Tor Saneczkowy

Na terenie zimowej krainy znajduje się również tor saneczkowy, o długości 200 metrów. Jest szeroki i w całości oświetlony. Atrakcja idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Na końcu tou znajduje się górka, która ma za zadanie wyhamować prędkość.

 

Wyciąg narciarski

To idealny stok dla początkujących narciarzy. Jest szeroki, przez co daje poczucie bezpieczeństwa i komfort jazdy. Jego długość to 180 m, stok jest sztucznie dośnieżany ratrakowany, i w całości oświetlony. W zależności od warunków pogodowych jest czynny od godziny 9:00 do ostatniego narciarza na stoku.

Atrakcje skierowane są do wszystkich turystów i mieszkańców Podhala, którzy chcą spędzić wolny czas aktywnie. Organizowane są tutaj również liczne konkursy dla dzieci z nagrodami.